Lohe Palli 1. lugu

Palli

Lohe Palli 1. lugu

Kusagil kaugel, seitsme maa ja mere taga, on üks vahva riik – Loheriik. Seal elab palju erinevaid lohesid: mustad ja valged, suured ja väikesed, täpilised ja triibulised, ümarad ja kandilised, tuld purskavad ja kulda sülgavad, kurvad ja rõõmsad. Kõik on isemoodi ja erilised. Aga kuna Loheriik ei ole väga suur, siis kõik lohed, kes saavad 7-aastaseks, peavad minema laia ilma rändama ja otsima koha, kuhu nad tahavad oma pesa luua ning kodu rajada.

Palli on üks nendest lohedest, kes nüüd juba mitu kuud ringi lendab ja kõik riigid läbi lennanud on. Ta käis Mehhikos ja Brasiilias, külmetas varbaid Antarktikas koos kohalike pingviinidega, külastas Hiinas pandakarusid ja Indias elevante, kihutas Sahara kõrbes ATV-ga ning ujus Mustas meres delfiinidega. Oi kui lõbus tal oli!

Nüüd jõudis Palli Eestisse, täpsemalt Tartusse. Kuna ta oli pikast lendamisest väga väsinud, tuli ta mootorpaadiga otse Venemaalt ja jõudis Emajõge pidi Tartusse. Ega ta kaugemale jõudnudki kui kuulis rõõmsaid lastekilkeid ja naeru ning tahtis hirmsasti näha, kuhu ta välja jõudis.

Nii sattus Palli Pallipessa. Palli seisis uksel ja ei suutnud oma rõõmu uskuda – kõikjal on pallid! Pallid! Tema, Lohe Palli, saigi ju oma nime Loheriigis just sellepärast, et ta armastab kohutavalt palle. Igasuguseid palle: värvilisi, naljakaid, põrkavaid, suuri, väikeseid, korvpalle, rannapalle… Uskumatu, aga isegi muna, millest Palli koorus, ei olnud ovaalne nagu kõikidel lohedel ikka, vaid samuti suur ja ümmargune nagu pall. Oi, Palli oli sattunud paradiisi!

Kohe oli selge, et siia ta jääbki. Pealegi, Palli ei ole kuri ega tuld purskav lohe, vaid väga sõbralik ja naerusuine, vahest küll armastab teha vingerpussi ja peita ennast kuskile. Niisiis, pane tähele, kui keegi krabistab pallimeres – kindlasti on see TEMA 🙂